Eylül 16, 2023

Brooklyn Nets Basketbol Kulübü Zirveye Oynuyor

ile blog

Brooklyn Nets Basketbol Kulübü Zirveye Oynuyor

Brooklyn Nets, bir Amerikan profesyonel basketbol takımıdır. National Basketball Association ligi doğu konferansında yer alır ve Brooklyn, New York’ta bulunmaktadır. Takımın renkleri siyah ve beyazdır ve takımın armasında Brooklyn Köprüsü yer almaktadır. süperbet giriş

Takımın kökleri, 1967 yılında Amerika Birleşik Devletleri Basketbol Ligi kurulduğunda atılmıştır. İlk olarak New Jersey Americans adıyla ligde yer alan takım, daha sonra New York Nets ve New Jersey Nets olarak isim değiştirmiştir. 1974 ve 1976 yıllarında ABA şampiyonluğunu kazanan Nets, daha sonra 1977 yılında NBA’ye katılmıştır.

Nets’in NBA’e katılmasından bu yana takım, birkaç kez sahibini değiştirdi ve oyun tarzındaki değişiklikler nedeniyle farklı isimler altında yola devam etti. 2012 yılına kadar New Jersey Nets ismiyle mücadele eden takım, o yıl Brooklyn, New York’a taşınarak Brooklyn Nets olarak yeniden adlandırıldı ve Barclays Center’da maçlara ev sahipliği yapmaya başladı.

2015 yılında, Sean Marks’ın genel menajer olarak atanmasıyla birlikte, takım yeniden yapılandırma sürecine girdi. Marks, bir dizi başarılı takas ve draft hamlesiyle takımı yeniden şekillendirdi. Bu hamleler arasında takımın yıldız oyuncusu olan Brook Lopez’i uzun yıllar oynadığı Nets’ten göndererek, Boston Celtics’ten draft hakları ve Jae Crowder’ı alma işlemi öne çıkmaktadır.

2021-2022 sezonunda, Brooklyn Nets kendinden emin bir kadroya sahip olacak. Takımın yıldızları Kevin Durant, James Harden ve Kyrie Irving kadroda yer almaya devam ederken takıma yeni bir güç katacak Shane Larkin, Patty Mills ve James Johnson gibi isimler transfer edildi.