Haziran 7, 2022

Bu Kez Shelly Ann Kazandi

ile blog

İsviçre’nin Lozan kentinde düzenlenen Elmas Ligi ayağında 100 metre yarışında bu zamana kadar tarihin en hızlı üçüncü derecesine imza atmayı başaran Shelly Ann Fraser Pryce, olimpiyat şampiyonu Elaine Thompson-Herah’ı geçerek birincilik unvanına da sahip olan isim oldu.

2008 ve 2012 olimpiyatlarında altın, 2016’da bronz ve 2020’de gümüş gibi birçok madalyanın sahibi olmuş Shelly Ann Fraser-Pryce, Lozan’daki 10.60’lık derecesiyle tarihin en iyi üçüncü derecesine de imza atarken sevenlerine bir megapari kez daha aynı sevinç ve gururu yaşatmış oldu. Bununla beraber Tokyo’nun ardından geçtiğimiz hafta Eugene’de de ikinci olan Jamaikalı sprinter, bu kez 10.64 koşan Elaine Thompson Herah’ı geride bırakmayı başarınca bu bahsi geçen ikiliyi üç yarışta da üçüncülük basamağında Shericka Jackson izledi.

34 yaşındaki efsane sporcu yarış sonrası bazı samimi açıklamalarda bulunurken hala en iyi performansında olmadığını söyleyip kadınlar sprintinin tarihin en büyük zirvelerinden birini yaşadığının da altını çizerken ifadelerinde “İster inanın ister inanmayın, hala en iyi yarışımı koşmadım. Hala verecek gücüm olduğunu biliyorum.Hala teknik olarak mükemmel olmak için çalışmalıyım. Bu sezon benden daha fazla olacak. Hedefim 10.50 derecelerine giriş yapabilmek.” Şeklindeki cümlelerine yer vermiş oldu.

1988’den beri kırılamayan 10.49’luk rekorunu kıramak gibi bir planı olmadığını söyleyen Elaine Thompson Herah, Geçtiğimiz hafta Eugene’de 10.54 koşarak tarihin en hızlı ikinci derecesine imza atmış ve Florence Griffith-Joyner “Bir ayda kendi en iyi dört derecemi gerçekleştirdikten ve uzun bir sezonun ardından vücudum yorgun hissediyor. Dünya rekorunu kırmak gibi bir planım yok ve bu kadar yaklaşabileceğimi de hiç düşünmedim. Çok çalışmaya dikkat edeceğim, bu sezonu güçlü bitireceğim ve gelecek sezon çok daha güçlü geri geleceğim.” Gibi açıklamalarda da bulundu.