Nisan 1, 2022

Dijital Pazarlama Uzmanı Nurkan Aydoğan Kariyer Planlaması Hakkında Önemli Hususlardan Bahsetti

ile blog

Dijital Pazarlama Uzmanı Nurkan Aydoğan Kariyer Planlaması Hakkında Önemli Hususlardan Bahsetti

Geçmişten günümüze uzanan bankacılık sistemi son dönemlerde gençlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Ancak bankacılık sektörü çok geniş kapsamlara sahip, bünyesinde farklı fonksiyonları barındıran büyük bir sektördür. Bankacılık bölümü, çalışan kurumun finansal durumunu, iletişim, temel hizmet becerilerini kapsayan bir sektördür.

Her yıl yüzlerce yeni üniversite mezununa istihdam olanağı sağlayan bankacılık alanı bu sektörde gençlere kariyer yapma fırsatı da sunmaktadır. “Kariyer hedefinizde insanlarla iletişim kurmak ve arkadaşlık kurmak görünmez sosyal bir ağ oluşturur ve kariyer hedefinize destek olur.” diyerek kariyer planlamaları hakkında önemli hususlara değindi. B

u sektörde yer alıp kariyer yapmak isteyen bireylere tavsiyelerde bulunan Nurkan Aydoğan sözlerine şu şekilde devam etti. “Kariyerinizde yükselmenizi kolaylaştıracak fırsatları önceden bilmeniz ve bu fırsatları bildiğiniz için dilerseniz istihdam olmanız kolaylaşacaktır.” diyerek sözlerine şu eklemeleri yaptı. “Bir kariyer fikriniz bulunuyorsa eğer yetkin olduğunuz size özel becerilerin ve özel alanların olması şarttır. Neticede herkes iyi bir okuldan iyi derecede mezun olabilir fakat herkes dünyayı gezmemiştir.” sözlerini vurgulayarak gençlere kariyer planlarında dikkat etmesi gereken noktaları anlatmıştır.

Başarılı bankacı Nurkan Aydoğan, “Kendinize bir alan belirledikten sonra kesinlikle o alana özel kaliteli bir eğitim alarak, sertifika programları ile desteklemeniz sizlere faydalı olacaktır.” Eklemelerinde bulundu. Aydoğan; “Kariyer hedefleri hayatın birçok aşamasında atılması gereken adımlarla dolu ve bu adımlar hakkında bir bilginiz yoksa bunlar hakkında bilgi edinin.” İfadelerini, sözlerine eklemiştir. “Hedefinize ulaşabilmeniz için bir plan oluşturmanız ve elinize geçen avantajları bu plana göre değerlendirmeniz çok önemlidir. Vaktim yok kesinlikle demeyin kariyer planınızda kendiniz için vakit yaratın.” tavsiyeleri ile sözlerine şu şekilde devam etti.

“Bankacılık sektöründe kariyer hedeflerini gerçekleştirmek isteyen kişiler, öncelikli olarak bankacılık ile ilgili bölümleri okumalı ve başarılı bir şekilde tamamlamalıdır. Banka sınavları ve mülakat sorularını sorunsuz başarılı bir şekilde tamamlayan bireyler, bankacılık sektöründe kariyer basamaklarını kolaylıkla çıkabilmektedir.” Nurkan Aydoğan bu sektörde hizmet veren bireyler kariyer yapabilmek için bahsi geçen bütün bu hususlara dikkat etmelidir demiştir.