Ocak 8, 2023

En Ünlü Erkek Tenisçiler Kimlerdir

ile blog

En Ünlü Erkek Tenisçiler Kimlerdir?

Tenis, tenis kortunda tenis topuyla oynamayı içeren bir spordur. Tenis dünya çapında popüler bir spordur ve birçok profesyonel erkek ve kadın oyuncu bu sporda kendilerini farklılaştırmıştır. Dünya çapında tenis, tekler, çiftler ve karışık çiftler dahil olmak üzere bir dizi varyant ve formatta oynanır. Tenisin en ünlü formu, dünya çapında en popüler format olan Wimbledon formatıdır. Wimbledon, dünyanın en ünlü tenis turnuvasıdır ve her yıl Londra’da düzenlenmektedir. Çok sayıda tenis yıldızı olmasına rağmen, bazı oyuncular diğerlerinden öne çıkıyor. Tenis raketleri profesyonel oyuncuların elinde sihirli bir deneğe dönüşür. Rafael Nadal ve Novak Djokovic, Roger Federer gibi isimlerin 2022’nin en iyileridir.

Jimmy Connors bir tenis süperstarı ve daha sonra bir televizyon kişiliği oldu. Tüm zamanların en büyük erkek oyuncularından biriydi. Tenis oyuncusu olarak kariyeri boyunca on dört Grand Slam turnuvası kazandı. Ayrıca beş Wimbledon şampiyonluğu ve iki Olimpiyat altın madalyası kazandı. 1987 yılında Tennis Hall of Fame’e girdi. Tenis kariyeri sona erdikten sonra çeşitli turnuvalarda televizyon yorumcusu oldu. Ayrıca ESPN’de The Jimmy Connors Show adlı kendi şovuna ev sahipliği yaptı. Kendi şovuna ev sahipliği yaparak, seyircinin ne kadar önemli olduğunu düşünmeden istediği her şey hakkında konuşabilirdi. Tenis ayakkabıları günümüzün en popüler ayakkabıları olarak bilinir.

Roger Federer ve Diğerleri

Bir diğer ünlü erkek tenisçi de Roger Federer. Tüm zamanların en büyük tenisçisi olarak sıralanıyor ve çoğu Grand Slam şampiyonluğu, çoğu Olimpiyat altın madalyası ve çoğu ATP Masters şampiyonluğu rekorunu elinde tutuyor. 19 Wimgorisins kazandı ve Tennis’s Golden Doll kupasını bir kereden fazla kazanan tek oyuncu. Profesyonel tenisi bıraktıktan sonra girişimci oldu ve kendi şirketi Federer Technologies LTD’yi kurdu. Bu şirkette, iş planlaması ve pazarlama stratejileri konusunda yardım sağlayarak diğer sporcuların kendi işlerini kurmalarına yardımcı olur. Tenis çantaları her açıdan popülerdir.

Boris Becker tüm zamanların en başarılı Alman tenisçilerinden biriydi. Ünlü kariyeri boyunca 18 Grand Slam turnuvası ve üç Wimbledon şampiyonluğu kazandı. Yeteneği, altın madalya kazandığı 1988 Olimpiyat Oyunlarında Almanya’yı temsil etmesi için onu seçen Bjorn Borg’un dikkatini çekti. Profesyonel tenisten emekli olduktan sonra Boris Becker, şirketlere spor yönetimi stratejilerinde yardımcı olduğu Boris Becker Sports Consulting AG’yi kurdu. Firması, dünya çapında 100’den fazla şirketin yeni spor ürünleri veya hizmetleri piyasaya sürmesine yardımcı oldu.