Ağustos 9, 2022

Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Avrupa Şampiyonası’nda 9 Madalya Kazanan Milli Yüzücüleri Kutladı

ile blog

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Avrupa Şampiyonası’nda 9 Madalya Kazanan Milli Yüzücüleri Kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevini sürdürmekte olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’da düzenlenmiş olan Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda 4 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam olarak 9 adet madalya kazanan milli yüzücüleri kutladı.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ve paylaşımının içerisinde, “Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar elde eden genç sporcularımızı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ayrıca yapmış olduğu paylaşımının içerisinde Merve Tuncel’in toplam olarak 3 altın ve 1 bronz, Sanberk Yiğit Oktar’ın ise toplam sayıda 1 altın, 4×200 metre serbest stil erkek takımının 1 gümüş, Belis Şakar’ın 1 gümüş, Defne Coşkun’un ise 1 adet bronz, Emir Batur Albayrak’ın da 1 adet bronz madalya kazanmış olduğu ile ilgili bilgilere yer verdi.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından ise yapılan paylaşımların doğrultusunda, “Türk yüzme milli takımı tarih yazmaya devam ediyor. 5-10 Temmuz tarihlerinde Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda sporcularımız 4 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazanarak büyük bir gurur yaşattı.” ifadelerini kullanarak, değerlendirmelerinde bulunmuş oldu. Yüzme sporu ile ilgili tüm detaylar he an ve en güncel bilgili halleri ile bahis siteleri içerisinde yer almakta olacaktır.