Ekim 16, 2022

İngiliz Futbol Kulüpleri Satılıyor

ile blog

İngiliz futbol kulüpleri satılıyor

Futbol, ​​kurulduğu günden bu yana dünyanın en popüler sporlarından biri haline geldi. Bu nedenle, birçok spor takımı artık stadyum işleten ve maçlar organize eden işletmeler olarak var. Çoğu takım, İngiltere merkezli kulüplerin mülkiyeti altında çalışır, bazıları ise Avrupa’nın başka yerlerindeki kulüplere aittir. Bazı kulüpler özel yatırımcılara veya kraliyet ailesinin üyelerine aittir. Spor kulüpleri, yabancıların karlı bir iş kurmalarını ve yerel halkla paylaşmalarını sağlayarak yeni bir ülkede yer edinmeleri için iyi bir yoldur. Mariobet

Manchester Kulüpleri Satıldı!

Çoğu futbol kulübü, yerel rakiplerle rekabet etmek amacıyla yatırımcılar tarafından satın alınır. takımlar ve ligler. Örneğin, Amerikalı iş adamı Paul Stewart, İngiliz futbolunda Manchester United’a karşı rekabet etmek amacıyla 2017 yılında Manchester City’yi satın aldı. Ayrıca, daha fazla ülkenin katılabilmesi için daha düşük yaşam maliyetlerine sahip bir lig yaratmayı amaçladı.

Ancak, rekabetçi bir uluslararası lig oluşturulurken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Maçlar sırasında adil oyun, iyi saha koşulları ve zamanında oyuncu değişikliği sağlamak için yeterli kalifiye antrenör ve personele sahip olmak gerekir. Rekabetçi takımlar oluşturmak için de yeterli kalitede oyuncuya sahip olmak gerekir. Ek olarak, aşırı maliyetlerden kaçınırken, maçlara ev sahipliği yapmak için yeterli stadyuma sahip olmak gerekir. Bu faktörler hesaba katılabilirse, kârlı bir uluslararası lig yaratmak mümkündür.

Alman Kulüpleri de Satın Alınıyor!

Yabancı yatırımcıların futbol kulüplerini satın almalarının bir başka nedeni de, dünyanın başka yerlerindeki şirketleri için düşük maliyetli bir iş üssü kurabilmeleridir. Örneğin, Amerikalı iş adamı Thomas Diendorf, şirketini Almanya’nın her yerinde kârlı bir şekilde yönetebilmek için 2018’de Nike’dan Borussia Dortmund’u satın aldı. Yaklaşık 110 milyon dolara bir müzayedede satın aldı – bu da merkezini Köln’den Dortmund’a taşımasına ve konaklama ve ofis malzemelerinden tasarruf etmesine izin verdi. Ayrıca, Almanya dışındaki diğer operasyonlar için bir maliyet tabanı olarak kullanmayı amaçladığı için satın alma işleminde vergi ödemekten kaçındı. Ayrıca, Dortmund’u satın almasını ticari zekasının kanıtı olarak kullandı ve kendisinin olağanüstü bir iş adamı olduğunu gösterdi.