Şubat 22, 2022

İngiltere’de Çekimleri Gerçekleştirilmiş Olan Unbelievable Dizisi

ile blog

İngiltere’de Çekimleri Gerçekleştirilmiş Olan Unbelievable Dizisi

Unbelievable dizisi Netflix platformuna ait olan bir dizidir. Dram türü içerisinden olan Unbelievable dizisi 1 sezonluk bölüm çekimlerini yaparak seyirciye sunumunu yapmıştır. Susannah Grant, Ayelet Waldman ve Michael Chabon isimleri tarafından yaratılmış olan bu dizi 13 Eylül 2019 tarihinde yayıma başlamıştır. Dizinin çekimleri ise İngiltere’de gerçekleştirilmiştir. 13 Eylül 2019 tarihinde yayımlanmış olan bu dizi 2020 yılında 2 adet ödül sahibi olmuştur. Unbelievable dizisi kelime olarak ise imkansız anlamını taşır. Asıl dili İngilizce olan bu dizisinin Netflix platformu üzerinden farklı dillere çevrilmiş ve alt yazısı paylaşılmıştır. Dizinin başrollerini ise Toni Collette, Merrit Wever, Kaitlyn Dever isimleri paylaşmaktadır.

Unbelievable Dizisinin Konusu Nedir

Unbelievable dizisi gerçek bir hayatı konu alıp, dizide canlandırmasını yapıyor. Genç bir kız olan Marie, tecavüze uğrar. Marie, uğramış olduğu tecavüz üzerine bunu diler getirir ve şikayette bulunur. Fakat söylemiş olduklarının gerçek olmadığı ile suçlanan Marie, suçsuz yere cezalanmış olur. Bunun üzerine 2 tane kadın dedektif de Marie’nin tecavüze uğrayıp uğramadığını araştırarak incelemeler ve keşifler yapmaya başlar. Yalan söylemekle suçlanan Marie’nin davasını bu 2 kadın dedektif ele alır. Marie gerçekten bir suçlu mu yoksa yalan mı söylüyor? Tüm bu soruların cevabı ise 8 bölüme sahip olan Unbelievable dizisinde yer alıyor. Dizideki Marie karakterini ise Kaitlyn Dever isimli oyuncu üstleniyor. Dizi, dram türü içerisinde yer almaktadır.

Unbelievable Dizisinde Oynayan Oyuncular Kimlerdir

Unbelievable dizisi içerisinde birçok oyuncu yer almıştır. Dizi içerisinde ise kadın oyuncular daha ağırlıklı bulunuyor. Unbelievable dizisinde neredeyse 28 adete yakın oyuncu yer alır. Toni Collette, Kaitlyn Dever, Merrit Wever, Bridget Everett, Elizabeth Marvel, Scott Lawrenge, Brent Sexton gibi oyunuların yer aldığı kadroda birçok isme yer verilmiştir. Bu oyuncuların da yer almış olduğu Unbelievable dizisine Netflix platformundan erişim sağlanabilir. Bu platformdan diziyi izlemek için ise platforma üye olunmuş olması gerekiyor. Farklı bir seçenek olan internet sayfaları da dizinin izlenme yeri olarak ortaya çıkıyor. Netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile sayfalara ve sayfalardan da diziye ulaşım sağlanabilektedir.