Ocak 20, 2023

Kerem Finale Çıktı

ile blog

Kerem Finale Çıktı

23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nın ikinci gününde Kerem Kamal son galibiyetini aldı ve final İspanya’da devam etti. Kerem Kamal, yarı finalde Gürcü rakibi Irakli Dzimistarishvili’ye karşı 60kg ile grekoromen stilde mindere çıktı ve finalde rakibini yendi

Finaller bugün 19.00’da başlayacak. Milli sporcularımız çeyrek finalde İsrail’in rakibi Melkamu Fetene’yi 5-4, açılışta İran’ın Omid Aram’ını 5-1 mağlup etti. Bu arada Fatih Bozkurt’un 130 kilo finali ve Ahmet Ekrem Taşkınoğlu’nun 55 kilo bronz madalya karşılaşması henüz başlamadı.

Yağlı Güreş Turnuvası Başladı

Aksu City’nin 7. Geleneksel Yağlı Güreş Turnuvası Antalya’nın Aksu Mahallesi’nde Aksu Güreş Stadı’nda yapıldı. Güreşlere 800’e yakın güreşçi katıldı, ardından binlerce güreşçi katıldı. Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek güreşin final maçında karşı karşıya geliyor. 7. Aksu Yağlı Güreş Turnuvası’nda baş güreşçi unvanını rakibi Yusuf Can Zeybek’i mağlup eden Ali Gürbüz aldı. Güreşte Yusuf Can Zeybek ikinci, Hüseyin Gümüşalan ve Osman Aynur üçüncü oldu. Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık, 2019 yılında 5 milyon liralık ihaleyi kazanarak aynı alanda güreş şampiyonluğunu kazandı. Cloudbet giriş

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in başlattığı yağlı güreş yarışmasında Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık, aynı alanda 2019 güreş şampiyonasını 5 milyon lira ve 300.000 lira ile kazandı. Şahin Harun Kırbıyık olay yerine getirilen kurbanlık koçu polise bağışladı. Birincilik ödülünü Şahin Harun Kırbıyık ve Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin aldı.

Aksu’yu desteklemekten gurur duyduğunu dile getiren Kırbıyık, “Biz bu topraklarda büyüdük, bu topraklarda yaşadık. Bundan sonra yine sizlerleyiz. Allah dilerse 5 milyon yerine 155 milyon vermek yetmez. Mutluyum. Hepinizden Allah razı olsun. Bu güzel bir son. Güreşimiz Aksu Türk kültürüne faydalı olsun. Kültürümüzde bazı etkinlikler olmalı, güreş bunlardan biri” dedi.