Ekim 23, 2022

Kule Model Vinçler Nedir Ne İşe Yarar

ile blog

Kule Model Vinçler Nedir Ne İşe Yarar?
İnşaat mühendisleri tarafından kullanılan ve makine mühendisleri tarafından tasarlanan kule vinçler inşaat sektöründe çok önemli bir yer tutmaktadır. Sistem basit olmasına rağmen kule vinçler çok yıllı projelerde önem kazanmış ve düşük maliyetli ve güvenli bir şekilde nakliye işçilerinin kaldırılmasını başarıyla tamamlamıştır.

Temini kolay kule vinçler toplu halde şantiyeye teslim edilir, montajı yapılır ve tek tek hizmete alınır. Birçok binanın yapıldığı tek bir alanda kule vinç bile yeterli olacaktır ve zorlu yolların ve ağır yüklerin taşınmasında büyük faydalar sağlar.

Kule Vinci Ne İşe Yarıyor?

Bir kule vinci, bir radyo istasyonunu andıran büyük bir direk ve yükü bom adı verilen bir ray sistemi aracılığıyla kaldıran yatay bir sistemden oluşur. Kol, kule vinç gövdesi üzerine yatay olarak yerleştirilir ve uzun bölüm için denge oluşturmak için beton karşı ağırlık, pergelin arkasına yerleştirilir. Bom üzerindeki yük kapasitesi, tekneden uzaklaştıkça azalır. En uzak kule vinci, 2 tondan fazla olmayan bir yükü kaldırabilir.

Rüzgârlı havalarda kule vinç kullanılmamalıdır. Sistem bir araba yardımıyla bom üzerinde ileri geri hareket ederek gövdeye yakın ağır cisimleri kaldırır ve daha hafif olan kısımları gövdeden kaldırır. Vinç kiralama hizmetleri günümüzün en popüler ürünleri olarak her açıdan sizlere ayrıcalıklar sağlamayı başaran avantajlı ürünler konumunda bulunuyor.

Ağır nesneleri kaldırma ekipmanı olarak kule vinçler, sıkıştırılmış bir sıvının yüzeyine uygulanan basınca dayalı olarak çalışır. Periyodik kontroller en az yılda bir kez yapılmalıdır. Kaldırma ve itme makineleri ve basınçlı kaplar sahada kullanım alanına göre değişmekle birlikte zamanla deforme olmakta ve büyük ölçüde işlevini yitirmektedir.

Bu işlem, makinenin gelecekteki ömrüne önemli ölçüde zarar verebilir. Devam eden bakım onarım aşamasından geçen ekipmanlar, düzenli kontrol aşamasının düzenli olarak yapılması durumunda herhangi bir çalışma sorunu yaşamayacaktır. Periyodik kontrol esas olarak kontrol edilecek ekipmanın beklenmedik bir şekilde arızalanmaması ve iş gücü kayıplarına neden olmaması içindir. Kontrol eksikliği ve zaman, para ve enerji kaybı ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlardan biridir. Kiralık vinç hizmetleri her açıdan popüler ürünlerdir