Eylül 13, 2022

Nem Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır?

ile blog

Bu yazımızda, Nem Kurutma Nedir? Nem Kurutma Cihazları Nerelerde Kullanılır? Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır? Nem Kurutma Cihazları Fiyatları Gibi nem kurutma cihazları hakkında merak edilen konulara açıklık getirdik. Nem kurutma cihazları, evlerde, iş yerlerinde, özellikle inşaat, gıda, soğuk hava depoları ve ilaç firmaları tarafından sıklıkla kullanılan nemi ideal seviyeye getirmek ve nemin artmasından doğacak sorunları engellemek için kullanılır. Trotec olarak, Alman kalitesi ve yenilikçi düşünce yapımız ve uzman kadromuz ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için çabalıyoruz.

Nem Kurutma Nedir?

Nem alma, nemin gereğinden fazla olması durumunda nemi istenilen seviyeye getirmek için yapılır. Kurutma işlemi sırasında uygun özelliklere sahip kurutma ekipmanları kullanılarak yapılan işlemin adıdır. Kullanılan uygun ekipman ile gerekli prosedür uygulandığında hava nemi istenilen seviyeye düşürülür. Kurutma işlemi ile nem dengelenir ve sağlık açısından da fayda sağlar. Aşırı nem iç mekanları olumsuz etkileyerek kokulara neden olabilir, Ayrıca dökülmeler ve elektronik ürünlerde hasar gibi sorunlara da neden olabilir.

 Nem alma cihazları nerelerde kullanılır?

Yiyeceklerin korunması ve saklanması gereken durumlarda gıda depolarında, soğuk hava deposunda kullanılır. Yaygın olarak müzeler, ilaç fabrikaları, seralar, arşivler, silahlar ve mühimmat deposu, ilaç fabrikası, endüstriyel ürün depolarında kullanılmaktadır. Ürün aynı zamanda evlerde, evin her yerinde kiler, ayakkabılık, dolap ve banyo gibi alanlarda da kullanılabilir. Kış aylarında yapılan inşaat işlerinde kurutma için mutlaka nem kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir. Nem kurutma işleminde kullanılan cihazlar binadaki nemi kurutur. Her şeyden önce İnşaat işleri inşaat sırasında neme meyilli olduğundan beton vb. kurutma işlemi uygulanmadan önce herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

 Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem Kurutma, nem alma işleminde kullanılan cihaz, uygulama alanının genişliğine göre çeşitlilik gösterir. Depolar, iş yerleri, evler ve fabrikalar için kurutma yapılabilirken, kullanılan teknolojik donanımlar da farklılık gösterebilir. Kurutma işleminde kullanılan cihaz, ortamdaki nem miktarı ideal seviyeye ulaştığında kapanacaktır. Nem düştüğünde otomatik olarak yeniden başlayarak nem kurutma işlemi yapar

Nem Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır?

Fazla nemi kurutmak ve mekandaki nem miktarını ideal ve sağlıklı seviyeye getirmek için kullanılan nem alma veya nem kurutma cihazı, kullanımı oldukça basit bir cihazdır. Cihazın çalışması için fişe takılması yeterlidir. Cihazın çalıştığı üzerinde bulunan LED lambadan anlaşılabilir. LED lamba ayrıca cihazın su deposu dolduğunda da boşaltmanız için uyarı verir. Cihazın su deposu 500ml olup, su haznesi dolduğunda emniyet sensörü taşmasını engellemek adına cihazın çalışmasını durdurur. Su tanker boşaltıldığında ise yeniden aktif hale gelerek çalışmaya devam eder.

 Nem Alma Cihazı Verimli Mi?

Nem kurutma cihazlarının kullanımı nem kurumasını hızlandırır. Ayrıca evlerde de kullanılabilen HomeComfort serisi ile evinizde ideal ve sağlıklı bir iklim yaratabilirsiniz. Cihaz ısınmayı kolaylaştırır ve ısınma maliyetlerinin azalmasına katkı sağlar. Kullanımı ve kurulumu kolay nem alma cihazının bakımı da zahmetsizdir.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

Firmamız nem alma cihazı imalatı yapan firmalar arasında nem alma cihazlarının başarısı ve çeşitliliği, güvencesi ve profesyonel kadrosu ile sektörde lider konumdadır. Ekibimiz, nem ile ilgili sorunları çözmek için teknik bilgi ve deneyime sahiptir. Firmamızla 7 gün 24 saat iletişime geçebilir, Ürünlerimizi değerlendirebilir, beğendiğiniz ürünleri kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Nem alma cihazının fiyatı, ürünün nem alma kapasitesine, modeline ve cihazın sağladığı özelliklere göre değişebilir. Ürünlerin fiyatları 1.087,06 TL ile 18.498,81 TL arasındadır. Beğendiğiniz ürünü Trotec showroomlarından direkt satın alabilir, kiralayabilir veya internet üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.