Mart 8, 2023

Paraben Maddesi Ve Paraben Maddesinin Saça Verdiği Zararlar

ile blog

Paraben Maddesi ve Paraben Maddesinin Saça Verdiği Zararlar

Paraben maddesi oldukça fazla zarara sahip olan bir maddedir. Paraben bir yandan saç derisi için zarar göstermekte olurken diğer bir yandan da saçlar ve saç telleri içi büyük zararlar göstermektedir. Bu zararlar içerisinde ise paraben maddesi deri ile temas halinde kolaylıkla emilebilen bir madde olduğu bilinmektedir. Bunun ile doğrultulu olarak da paraben maddesinin saç derisi ile temas etmiş olması halinde kolaylıkla deri tarafından emilip, zararlar gösterebilir. Aynı zamanda saç tellerinde de paraben maddesi kurulup, kopma ve saç dökülme sorunlarına yol açmaktadır. Bu tür durumların doğmaması açısından içerisinde paraben bulunan hiçbir ürün kullanılmaması gerekir. Aynı zamanda saç rengine de belirli zararlar vermekte olan paraben normal saçlarda saç renginin solmasına yol açarken boyalı olan saçlarda da rengin bozulmasına sebep olmuş olacaktır.

İçerisinde Paraben Bulundurmayan Şampuanlar

İçerisinde paraben maddesine yer vermeyen şampuan ve saç bakım markaları içerisinde ilk olarak Kerastase şampuan ve şampuan ürünleri gelmektedir. Bu marka içerisinde yer almakta olan hiçbir ürününde paraben ve paraben benzeri hiçbir maddeye yer vermemektedir. Bu maddelerin tam aksine ürünler zengin formüller ile beraber geliştirilmiş olup, saçlarda hem zengin hem de lüks bir bakım yapan ürünler olarak yerini almış durumdadır.

Saç Bakım Yağları Ne Sıklıkta Kullanılması Gerekir?

Saç bakım yağları yeterli düzeyde kullanılmış olması durumunda saçlar oldukça fazla olumlu etkiler gösterecektir. Ancak kullanımı içerisinde aşırıya kaçılması ya da kullanımının yetersiz olması durumunda olumsuz ya da etki göstermede yararsız kalan ürünler olacaktır. Saç bakım yağları haftada en fala 2 kez kullanılması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Saç bakım yağ ve yağ çeşitleri saçın gerekli olan yağ ihtiyacını karşılarken fazla kullanımında saçlarda aşırı yağlılık durumuna da yol açabilir. Saç bakım yağlarının aç dipleri ile fazla temas edilmemesi de gereken durumlar içerisinde yer almaktadır. Çok fazla saç dipleri ile tema eden saç bakım yağları bir süre sonra saçta dökülmeye de sebep açacaktır.