Ağustos 2, 2022

Pogba Tekrardan Juventusta

ile blog

Pogba Tekrardan Juventus’ta

Manchester United’ın yıldız oyuncusu Paul Pogba tekrardan yuvasına geri dönüyor. Juventus yapmış olduğu resmi sosyal medya hesaplarının ardından ‘’Welcome Paul Pogba’’ açıklamasını yaptı. Pogba’nın tekrardan Juventus’a gelmesi taraftarı mutlu eden en önemli gelişmelerin yaşanmasına vesile oldu. Pogba Juventus’tan rekor bir ücret karşılığında Manchester United’a transfer olmuştu. 100 milyon EURO seviyelerinde transfer olan Pogba’nın Mancester United’da istenilen seviyeye hiçbir zaman ulaşamaması, sık sık eleştiri oklarının hedefinde kalmasına yol açmıştı. Pogba’nın aynı zamanda bazı zamanlarda agresif olarak tavırlar sergilemesi yönetimle arasının açılmasına sebep olmuştu. Fransız yıldızın son yapılan açıklamalarının ardından takımdan ayrılmak istediği ortaya çıkmıştı. Pogba’nın İngiltere’de mutsuz olduğu ve tekrardan çizmeye dönmek istediği belirtilmişti.

Yıldız oyuncunun Juventus’a tekrardan dönmesi taraftar arasında sevinçle karşılandı. Pogba’nın Juventus kariyerinin parlak olması gelecekte de parlak olacağı yönünde vurgulanıyor. Yıldız oyuncunun Fransız milli takımını da bırakması bekleniyor. Pogba’nın jübilesini Juventus’ta yapması bekleniyor. Jubilesini Juventus’ta yapmayı planlayan Pogba ‘’ Buraya tekrardan geri döndüğüm için çok mutluyum’’ şeklinde açıklamalar yaptı.

Yıldız oyuncunun alacağı ücrette resmiyet kazandı. Yıllık olarak 3 milyon 350 bin Euro maaş alacağı belirtilen Pogba’nın bonuslarla birlikte 4 milyon Euro maaş alması bekleniyor. Pogba’nın ismi uzun bir süredir İnter ile de anılmıştı. İnter ile Juventus arasında kalan Pogba’nın geçmiş bağlarından dolayı Juventusu tercih ettiği belirtiliyor.