Haziran 11, 2021

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

ile blog

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir

En iyi saç kurutma makineleri doğal olarak profesyonel saç kurutma makinesi olarak üretilen makinelerdir. Ancak bu makineler hakkında sıradan kullanıcılar çok deneyimli değillerdir.
Bu makalede size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma amacıyla kullanılan en iyi saç kurutma makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi saç kurutma makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve saç kurutma makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

saç kurutma makinesi tavsiye

Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Saç kurutma makinesi tercihinde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce vakti sınırlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel saç kurutma makinesi tavsiyeleri yapmak istedik.
Bu listede yer alan ürünler memnuniyet oranı yüksek markalar arasından seçilmiştir ve fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi bir saç kurutma makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları marka modeller şöyle sıralanabilir:

En İyi 3 Saç Kurutma Makinesi

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel saç kurutma makinesi olduğu için listemizin en tepesinde bulunuyor. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken saç kurutma makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel saç kurutma makinelerinin arasından sıyrılıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (1000 TL)

    İtalyan saç kurutma makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel saç kurutma makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel saç kurutma makinesi

En İyi Saç Kurutma Makineleri Nasıl Seçilir?

Profesyonel saç kurutma makineleri her türden ürün veya malın satıldığı genel sanal mağazalarda ve teknoloji sitelerinde maalesef satışı bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların kendi sitelerinde bulunuyor.
Piyasada insanları yanılgıya düşüren profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü gibi elektrikli ev aleti üreten üreticiler profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel saç kurutma makinesi gibi uyanıklıkla pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal edilen bir çok profesyonel olmayan basit düzeydeki saç kurutma makinesi de profesyonel saç kurutma makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Peki markalar ve içerikleri hakkında genel bilgiye sahip olduğunuzu düşünmüyorsanız sizin için hazırladığımız bu yazı içeriğine göz atabilirsiniz. Bahsedilen bu saç kurutma makinelerinin fiyatlarına bakacak olursak…

saç kurutma makinesi fiyatları

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Aslında saç kurutma makinesinin fiyatları da ürün hakkında bir nevi yol gösterici özelliğe sahip olabiliyor. Mesela piyasada ekonomik açıdan  baktığımız zaman  250 liranın altında profesyonel anlamda bir saç kurutma makinesi bulmak mümkün değil neredeyse. Var olan fiyattaki ürünleri de direkt olarak basit saç kurutucular olarak görmek yanlış olmayacaktır.
Dyson superonic gibi yüksek kalitede bu üründen örnek verecek olursak fiyatı 3 bin liralara ulaşan saç kurutma makineleri mevcut. Ancak makinelerin pahalı olması onları profesyonel yapıyor diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel olan görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara da satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü motor performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerine göre çok daha uygun. Yani bazı konularda geçerli olan ya da kabul görmek istediğimiz  en pahalısı en iyisidir mantığı saç kurutma makineleri için  her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz ya da kalitesiz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel saç kurutma makinesi

Hangi Saç Kurutma Makinesi Markaları Profesyoneldir?

Eğer bütçenizi fazla zorlamak istemiyor ya da saçınıza uygulayacak işlemin sadece saç kurutmadan ibaret olduğunu söylüyorsanız basit saç kurutucuları sizin için en ideal seçenekler arasında olacaktır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel saç kurutma makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel saç kurutma makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç Kurutma Makineleri Kaç Watt Gücünde Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü saç kurutma makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
En iyi saç kurutma makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Kuaför saç kurutma makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel saç kurutma makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför saç kurutma makineleri ise saatlerce çalışmak ve saç kurutma çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların saç kurutma makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi saç kurutma makinesi markalarından da bahsettik.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi saç kurutma makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.