Haziran 16, 2021

Resim Yükleme Sitelerine Yükleme Nasıl Yapılır?

ile blog

Çekilen fotoğraflar, çekilen resimler sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşılabilir. Fakat nasıl sosyal medya sitelerinden paylaşım yapılması mümkün ise bazı internet sitelerinden de paylaşım yapılabilir. Bu paylaşımların yapılabilmesi için tercih edilen internet sitesine üyelik ya da kayıt oluşturulması gerekmektedir. İnternet siteleri üzerinden resim yüklemek ücretsiz olan bir işlemdir. Resim yükleme siteleri, sosyal medya kullanmayı seven ya da sosyal medyaya düşkün olan bireyler için adeta bir kullanıcı dostu durumundadır. İnternetten resim yükleme siteleri, birçok araç üzerinden kullanılabilir. Bu sitelere bilgisayar, tablet ve telefonlardan ulaşım sağlanması oldukça kolaydır.  Telefondaki resimleri bilgisayara yüklemek amacıyla da kullanılabilen sitelerdir. Bir nevi aktarım aracı ya da aktarım siteleri olarak da kullanılabilir.

Resim Yükleme Sitelerine Yükleme Nasıl Yapılır?

Resim yükleme sitelerinde yükleme yapmak oldukça basit ve oldukça olağan bir işlemdir. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına tercih edilen resim yükle sitesine  kayıt yapılması gerekir. Bu işlemden sonra resimler kişinin tercihine göre tek tek veya toplu olarak da yükleme yapılabilir. Seçilen resimlerden sonra resim yükle ya da ücretsiz resim yükleme işlemi gerçekleştiren siteler için ücretsiz resim yükle butonuna tıklanarak işlem başlatılabilir. Siteye kayıtlı olmak önemli bir unsurdur. Siteye kayıtlı olunarak fotoğraf yükleniyor ise ömür boyu fotoğraflar sitede saklanır. Fakat herhangi bir üyelik işlemi gerçekleştirmeden fotoğraf yüklemesi yapıldı ise en fazla 6 ay saklanır.

Resim Yükleme Sitelerine Yüklenen Resimlerin Takibi

Resim yükleme sitelerine yüklenen resimler takip edilebilir. Bu takip işleminin gerçekleştirilebilmesi için ise bir hesabın mevcut olması gerekmektedir. Bu hesap, siteye resim yüklenirken açılan hesaptır. Resim sitesine yükleyip, paylaşılan resimler hesap sayfalarında görülebilir. Her fotoğrafın kaç tık aldığı, kaç kişi tarafından resme bakıldığı görülebilir. Fakat bu işlemi siteye üye olmayan bireyler gerçekleştiremez. Kayıtlı bir hesabın olması bu işlemin gerçekleşmesini sağlayan bir unsurdur. Sayfaya üye olunduğu ya da kayıt yapıldığı takdirde, yüklenen resimlerden bir albüm oluşturulabilir. Bu albümler ise şifrelenebilir. Sisteme kayıtlı olan resimlerden oluşturulan albümler kişinin kendisine özel olabilir ya da herkese açık durumunda da olabilir. Bunlar ise ayarlar kısmından incelenebilen unsurlardır.