Ağustos 18, 2021

Şantiye Konteyner Çeşitleri

ile blog

Şantiyelerde çalışmakta olan kişilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak konteyner yapılardan yardım alınıyor. Şantiye konteynerleri inşaat proje alanlarında çalışmakta olan kişilerin barınma ihtiyaçlarını oldukça güvenilir bir şekilde karşılıyor. Konteyner evler fabrikalarda hızlı bir şekilde üretilmekte ve yine hızlı bir şekilde istenilen düz bölgelere kurulmaktadır. Depremzedeleri mülteciler için de konteyner evler oldukça kurtarıcı olabiliyor. Şantiye konteynerleri barınma ihtiyacı duyan kişilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereken özelliklere sahip olabiliyorlar.

Pratik kurulumları ve uygun maliyetlere sahip olmaları nedeni ile konteyner yapılar kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Konteyner üretimleri tamamen kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanabilmektedir. Taşımacılık sistemlerinde de konteyner yapılar kullanılabilir. Konteyner ev, konteyner duş gibi üretimler yapılabiliyor. Şantiye ortamlarında da bu yapılar sıklıkla kullanılıyor.

Konteyner çeşitleri nelerdir?

Konteynerler çok çeşitlidir. Standart konteyner, üstü açılabilir, üstü açık, platform, soğutmalı, tank gibi çok çeşitli konteyner modelleri bulunmaktadır. Bu modeller şantiyelerde çok çeşitli amaçlar için kullanılabilmektedir. Gerekli malzemelerin taşınmasında, barınma ve diğer yaşamsal ihtiyaçların karşılanmasında konteyner yapılar kullanılıyor.

Konteyner yapılar hızlı bir şekilde fabrikalarda üretiliyor. Düz alanlarda kurulabiliyor ve kullanım amaçlarına göre farklı özellikleri de bünyesinde barındırabiliyor. Temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak çeşitli özellikler eklenebilmekte, yeniden projelendirmeler yapılabilmektedir. Şantiye ortamlarında kişilerin barınma gibi temel ihtiyaçlarının yanında taşıma işlerinde kullanabilecekleri yapılar üretiliyor. Farklı uzunluk ve genişliklerde projeler yapılabilmekte, hızlı bir şekilde kullanıma sunulabilmekte.

Şantiye Yemekhane Konteyneri

Şantiyelerde yatakhane konteyneri gibi yemekhane bölümü içinde konteyner kullanımı yapılmaktadır. Birden fazla konteyner birleştirilerek çok daha geniş alanlar elde edilmektedir. Bu konteyner modellerine çeşitli aksesuarlarda eklenebilir. Zemin kaplaması, ısıtma ve soğutma sistemleri ilave edilir. 

Şantiyelerde konteyner kullanımları genelde proje süresinde olur. Bu sebeple inşaat projesi bitiminde konteynerler kullanım dışı kalır. Bu durumda kullanılmayacak konteynerleri ikinci el konteyner alan firmalara satabilirsiniz. Bikonteyner başta olmak üzere ülkemizde bu konuda profesyonel hizmet veren firmalar vardır. Bunlar aynı zamanda projenizin ihtiyacınıza göre kısa veya uzun süreli konteyner kiralama hizmeti de verir. Uygun fiyatlarla konteyner ihtiyacınıza çözüm sağlayabilirsiniz.