Mayıs 25, 2022

Satın Aldığım İnstagram Takipçi Sayısı Düşer Mi

ile blog

Satın Aldığım Instagram Takipçi Sayısı Düşer Mi?

Instagram ’da popüler olmak isteyen pek çok kişi kısa yoldan takipçi satın alarak hesabını büyütmeyi amaçlıyor. Peki, daha fazla kişiye ulaşarak para kazanmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olan instagram takipçi satın al gerçekten işe yarıyor mu? Aslında evet işe yarıyor. Çünkü takipçi ve beğeni satın aldığınızda doğal olarak gönderilerinizin beğeni sayısı artıyor ve etkileşime girerek daha fazla kişinin görmesini sağlıyor.

Instagram takipçi satın alındığında bir miktar takipçi düşüşü yaşanması normal bir durumdur. Çünkü satın aldığınız takipçilerin gerçek ve aktif olması aynı zamanda sayfanızı takipten çıkması açısından oldukça önemli bir nedendir. Düşmeyen takipçiler genellikle bot hesaplar olduğundan dolayı bunun sizin hesabınıza katacağı tek şey sadece sayfanızın takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Eğer sizin amacınız paylaşımlarınızın beğenilmesi değilse o zaman düşmeyen bot takipçi satın almanız daha doğru olacaktır.

İnsanların instagram’da takipçi satın almasının en önemli nedeni aktif olan hesaplarının daha fazla aktif hale getirilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla burada dikkat edilmesi gereken husus zaten aktif olan sayfanızın etkileşimini nasıl artırabileceğinizi keşfetmektir. Bunun içinde takipçi satın aldıktan sonra post paylaşımlarınızın düzenli ve kaliteli olmasına özen vermeniz olacaktır.

Instagram Takipçisi Neden Düşer?

Düzenli olarak paylaşımların yapılmaması bir süre sonra takipçi sayısını azalmasına neden olur. Instagram hesabının aktif olarak kullanılmaması ya da başka paylaşımların beğenilmemesi ve yorumlara yanıtların verilmemesi gibi nedenlerden dolayı da takipçi sayısında azalma görülebilir. Paylaşımlarda kullanılan görsellerin ve videolarının düşük kaliteli olması ve spam içeriklere önem verilmesi gibi nedenler takipçi kaybına uğramanıza neden olacaktır. Bu hususlara dikkat etmeniz gereklidir.

Instagram düşmeyen takipçi satın al gibi seçenekleri olan paketlerden yararlanmak ta takipçi sayınızın düşmeyeceğini garanti etmez. Çünkü yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı takipçi sayınızda zamanla azalma gözlenebilir. Bunun için düzenli paylaşım yapmalı ve içeriklerinizin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca güvenilir ve gerçek beğeni ve takipçi sunan satıcılardan bu paketleri temin etmeniz sizin açınızdan daha doğru ve güvenli bir seçim olacaktır.