Temmuz 13, 2022

Seo Çalışmaları Nasıl Yapılmaktadır

ile blog

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılmaktadır?

SEO çalışmalarının yapılması, sitenin ya da sayfanın rakipler arasında ön planda tutulup, en üst seviyede kalması anlamına gelmektedir. SEO çalışması yapımı sonucunda verimli ve sağlıklı bir sonuç alınabilmesi için bu çalışmanın uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. SEO çalışmalarında öncelikli site ya da sayfa iyi bir şekilde incelenip, analiz edilmelidir. Bu işlem sonrasında ilk olarak sayfa içerisinde sayfanın hızını düşüren tüm unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için ise bir hız testinin yapılması gerekmektedir. Sayfa içerisinde yer alan ana başlık ve alt başlıklar konusunda bir düzenleme yapılması gerekir. Yapılacak olan düzenlemeler çarpıcı ve sayfayı öne çıkarak şekilde düzenlemeler olmalıdır. Meta açıklamaları doğru bir şekilde yapılmalı ve sitenin bağlantı, link adresi düzenli bir şekilde oluşturulmalıdır. Site için oluşturulacak olan bu bağlantı ya da link anlamlı sözcükler içermelidir. Sayfa içerisinde her kullanılan görselin bir optimizasyona sahip olması gerekir. Bu optimizasyonlar ise görsele özel olması gerekir. Site içi yönlendirme linkleri oluşturulmalı ve bu linkler doğrultusunda da anahtar kelimelerin yoğunluğu düzenli bir şekilde tutulmalıdır. Son olarak ise site belirli zaman aralıklarında güncellemeye gidilmelidir. Ancak tüm bu durumların belirli bir SEO ajansı çalışanı tarafından uzmanlık ile yapılması doğru olacaktır.

Bir SEO Danışmanı ile Çalışmadan Önce Araştırılması Gerekenler

Bir SEO danışmanı ile çalışılmaya başlanmadan önce araştırılması ve bilgi sahibi olunması birtakım konular vardır. Bu konular içerisinde SEO danışmanının referansları ve danışmanlık eğitimleri ile ilgili bilgilerin alınması çok önemlidir. SEO danışmanının daha önce nerelerde çalıştığı ve nerelere SEO’luk yaptığı, danışmanlığını ne kadar süreden beri yaptığı, en önemli tekniklerinin ne olduğu sorulmalı ve öğrenilmelidir.

Google Arama Motoru

Google arama motoru, Dünya üzerinde en çok kullanılmakta olan arama motorları arasında %76’lık dilim ile ilk sırada yer almaktadır. Google arama motoru üzerinden doğru ve verimli bir şekilde sonuç alabilmek için anahtar kelimelerin doğru kullanılması, var ise bağlantı linkinin doğru girilmesi gerekmektedir. Google arama motoru, web sayfalarını sürekli olarak denetimlemekte, taramaktadır.