Mart 28, 2022

Sultanahmet Köftesi Nasıl Servis Edilmel

ile blog

Ülkemizde yemek kültüründe etleri marine etme, çorbaya yağ yakma gibi lezzet arttırıcı dokunuşlar yapılmaktadır. En lezzetli ve pratik yemeklerden olan köfteninde servisinde soslar lezzeti arttırmakta tüketimi kolaylaştırmaktadır. Lezzetlendirici unsurlardan ve köfte tüketiminde sıklıkla tercih edilen sosların ana bileşeni genellikle biber sosu olmakla birlikte içerisine ustaların tercihine göre özel baharatlar eklenebildiği gibi yüzyıllar boyunca değişmeden gelen sos içerikleri de vardır. Anadolu kültür hazinesinin önemli bir temeli olan yemek kültürümüzde soslar ve garnitürler önemli bir yer tutmaktadır.

Kimi yemeklerimizde olduğu gibi Sultanahmet Köftesi‘de kendine özel gelenekselleşmiş sosuyla servis edilmekte, tüketici deneyimine sunulmaktadır. Sultanahmet Köftesi’ni bir asırı aşkın zamandır alışılageldiği şekilde ve geleneği ve lezzetini bozmadan tüketicilerine sunan Meşhur Sultanahmet Köftecisi özel sosuyla lezzetli sunumlar yapmaktadır. Meşakkatli bir hazırlama süreci olan Sultanahmet Köftesi özel sosuyla buluştuğunda enfes bir deneyim sunar. Izgarada hazırlanmış leziz köfte, közlenmiş biber ve özel sosla sunulur, akıllarda yer eder.

Yemek kültürümüzde lezzet kadar sunum da lezzetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Meşhur Sultanahmet Köftecisi lezzetiyle damakları fethettiği gibi sunumuyla da gözlere hitap etmektedir. Sultanahmet Köftesi’nin tüketiminde pek çok içecek tercih edilebileceği gibi özellikle geleneksel içeceğimiz olan ayran önerilir. Özellikle birlikte sunumu yapıldığında piyaz da damaklara ve gönüllere taht kurar. Ayrıca bu efsane ortaklığa eşlik eden irmik helvası da tamamlayıcı önemli bir lezzettir.

Her gün 11.00’da açılıp gece 23.00’a kadar hizmet veren Meşhur Sultanahmet Köftecisi İstanbul / Fatih / Sultanahmet Meydanında gün boyu yerli ve yabancı müşterilerine yoğun bir çabayla hizmet vermektedir. Profesyonel ve güler yüzlü servis personeli, alanında uzman yılların deneyimine sahip mutfak personeli ile profesyonel hizmeti alacak benzersiz bir lezzet deneyimi yaşayacaksınız. Sultanahmet Köftecisi 12 saat verilen kesintisiz hizmeti sırasında belli standartları ve Sultanahmet Köftesi’nin geleneksel lezzerini korumaktadır. Bu muhteşem lezzet deneyimi için Sultanahmet Köftecisi internet sitesinde bulunan iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.