Ekim 25, 2021

Tiktok Nedir

ile blog

Tiktok Nedir?

Çin’de Douyin olarak bilinen medya uygulaması Tik Tok, 60 saniyelik videoların yayınlandığı bir platformdur. Mobil telefonlarda yaygın olarak kullanılan ve dudak oynatma temasıyla çekilen kısa videoların yayınladığı platform, ilk olarak 2016 yılında yayınlandı. Peki Tik Tok ne işe yarar? İşte detaylar

TikTok Nedir Ne İşe Yarar?

TikTok, Musical.ly bazında dizayn edilen içerik üretme ve yayınlama medya platformudur. Canlı yayınlara olanak sağlayan sitem, üyelerin takipçi sayılarıyla para kazanmasını sağlıyor.

Bayigram kalitesiyle Tiktok beğeni satın al paketlerinden, güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. TikTok sistemi, ByteDance tarafından geliştirilmiş ve Eylül 2016 yılında piyasaya sunulmuştur. IOS ve Android sistemleriyle kullanılan TikTok, daha çok genç ve çocuk yaştaki kullanıcılar ile ortalama yaş üzerinde olan kişiler tarafında kullanılıyor.

TikTok Paralı Mı?

TikTok uygulamasını kullanmak veya üyelik oluşturmak, tamamen ücretsizdir. Uygulamayı edinerek, eposta adresi ve kişisel bilgiler ile hızlı kayıt oluşturulabilir. TikTok sosyal medya platformunda, video üretme veya canlı yayın yapma seçenekleri bulunuyor.

Diğer sosyal medya sistemlerine göre para kazanma alternatifi sağlayan sistem, Çin menşeilidir.

TikTok Zararları Nelerdir?

TikTok uygulaması daha çok çocuklar ve ilk yaş gençlerde yaygın olarak kullanılıyor. Uzmanlar bağımlılıklar nedeniyle çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini belirtmektedir. Küfür ve argo kullanımlarına sık rastlanan uygulamada, şiddet ve cinsellik ile uyuşturucu ve çıplaklık gibi unsurlar nedeniyle zararlı olduğu belirtilir.

Ebeveyn kontrolleri sağlanarak sosyal medya sistemlerinin kısıtlı kullanılması sağlanmalı ve özellikle genç nüfus üzerindeki olumsuz etkileri azaltılmalıdır. TikTok ve benzeri sosyal medya platformları sadece genç ve çocuklar üzerinde değil yetişkinlerde de bağımlılık ve kötü alışkanlıklara neden olabilir.

TikTok Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok’tan para kazanmak için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Öncelikle takipçi sayısını artırmanız, beğeni ve etkileşim oranlarınız ile çok izlenen bir fenomen olmanız gerekiyor. Tik Tok hesabı ile;

  • Influencer olarak, canlı yayınlarda bağış yoluyla para kazanabilirsiniz.
  • Tiktok satış ortaklığı, kazanç yöntemleri arasındadır.
  • TikTok danışmanı olmak.
  • Fenomen olarak sponsorlur reklamlar alabilir ve para kazanabilirsiniz.
  • Marka ve ürün tanıtımlarınızı, satışlarınızı doğrudan TikTok üzerinden yapabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlık ve hizmetleri ile Bayigram, https://bayigram.com/tiktok-begeni-satin-al/ avantajlarından yararlanabilirsiniz.